INKU Tapety na zeď Khroma

Tapety na zeď KhromaE-shop

1001 Nights

1001 Nights

Kolekce inspirovaná blízkým východem, barvami a vzory typickými pro tento region. Vzory jsou excentričtější jako například výrazné lampy nebo geometrie ale i jemné, jako jsou drobné hvězdy na jednobarevném pozadí. Barevně se kolekce řadí k utlumenějším, odstíny jsou tmavší, syté. Převahuje béžová, hnědá, černá a doplňuje ji bílá a červená.

Agathe

Agathe

Agathe je celá o optimismu a barevných explozích s exotickým nádechem. A inspirace? 20. léta 20. století. Výsledek? Eklektický styl s pozitivním pohledem do budoucnosti. Agathe je kombinací různých stylů a uměleckých směrů. Objev Tutanchamonovy hrobky a trendy s tím spojené, které se dostaly do umění a designu.

Bahia

Bahia

V srdci honosného města Marrákeš se nachází nádherný palác zvaný Bahia, kde se můžete ztratit v nesčetných pohádkových zahradách a nádvořích plných květin. Právě tyto svěží zahrady nás inspirovaly k vytvoření kolekce. Bahia vás vezme do zahrady plné voňavých bylin a šťavnatého ovoce, zve vás ochutnat exotickou atmosféru, díky které se ponoříte do barevného světa Maroka.

Be Happy

Be Happy

Pro všechny malé děti s velkou představivostí. Od zkoumajících miminek přes aktivní batolata, až po dobrodružné děti. Ať bude vaše volba jakákoliv, tyto tapety rozzáří každý dětský pokojíček. Tapety z kolekce Zoom od Masureel, s názvem „Be Happy“, inspirují dětské bujaré sny a jejich radostné úsměvy. Vzory s osobitým dotekem, díky kterým vykouzlíte útulné místo, kde si mohou hrát, spát a snít.

Cabinet of Curiosities

Cabinet of Curiosities

Zabloudili jste někdy do kabinetu přírodovědy? Přesně taková je kolekce Cabinet od Curiosities. Kolekce je inspirována tvz. „wonder rooms“ které byli velice populární ve viktoriánské Anglii. Jednalo se o místnosti plné kuriozit, přírodních zajímavostí, zbraní a dalších vzácných objektů. Vzory jsou přírodní, květinovém textury. Barvy zde naleznete syté – žluté, zelené, oranžové a červené a stejně tak i potlačené béžové, šedé a krémové.

Earth

Earth

Inspirováno elementy přírody – vzduchem, ohněm, vodou a zemí tato kolekce obsahuje přírodní barvy a vzory. Tato kolekce je velice něžné, ideální pokud máte rádi přírodní materiály ale ne výrazné vzory.

Feria

Feria

Luxusní, textilní tapety Feria z kolekce Khroma by Guy Masureel. Obsahuje převážně tmavší barvy a výrazné vzory. Textilní tapety vyžadují speciální a velmi přesné lepení, nedoporučujeme lepení svépomocí.

Folies

Folies

Unikátní kolekce tapet vycházející z francouzského Art Deco stylu ze 30. let 20. stol. Některé vzory jsou přímo vytažené z archivů původních autorů a osvěženy pro současnou kulturu. Vzory i barvy jsou velmi výrazné a velké. Tato kolekce je ideální spíše do velkých místností, v malé místnosti Vám silné vzory mohou způsobit bolest hlavy. Barevně nabízí zelené, červené, zlatavé ale i šedé a béžové odstíny.

Goja

Goja

GOJA je inspirována expresionistickým uměleckým hnutí fauvismu. Objevte typicky jasné barvy a výrazné motivy, které tento styl charakterizují. Viditelné tahy štětcem a ruční náčrty dělají tapety hravými a veselými. Díky zjednodušeným tvarům, vyobrazeným jen na svoji podstatu se mohou motivy jevit až abstraktně. Barevné plochy jsou zdobeny liniemi a jednoduchými, kontrastními až odvážnými tvary. „Divoký“ není ten přesný popis, raději tomu říkáme „svoboda“. Volné a hravé, jako první jarní květiny, které po chladné a bezbarvé zimě opět vykvetou.

Havana

Havana

Vychutnejte si ten pocit teplého tropického slunce na Vaší tváři, když se procházíte rušnými ulicemi Havany. Pozitivitou dýchající pestrobarevné fasády a osvěžující mořský vánek. Zahnete za roh a narazíte na krásný městský dům, jehož oprýskané zdi napovídají mnoholetou historii rezidence. Pod balkonem překypují nádherné fialové květy a při vstupu do intimního obývacího pokoje, Vás obklopí stočená mlha doutníkového kouře. Skrz vchod vstoupíte na zelené nádvoří, uzavřené impozantním obloukem. Ve vznešeném stínu palem, si za zvuku kubánské kytary v dálce pochutnáte na šťavnatém mangu, papáji a guave…

Helium

Helium

Kolekce Helium Vás přenese na břeh krásného jezera. Obsahuje vzor Koi kaprů, vysoké vodní trávy a panely s výhledem na život vodních ptáků. Doplněna je o jednobarevné, jednoduché tapety. Obsahuje převážně tlumené vodní barvy. Pokud milujete vodu, tato kolekce je přímo pro Vás.

Intact

Intact

Na základě bohaté historie a mnohaletých zkušeností, Masureel s hrdostí představuje novou, exkluzivní kolekci tapet „Intact“ (neboli nedotknutelný). Jak název napovídá, obklady stěn, které vybízejí k doteku, jsou pro kolekci ústřední; všechny textilie a tkaniny, které byly pro tuto kolekci využity, jsou ryzí, přírodní a jedinečné. Barvy jsou jemné, lákavé a neočekávané, ponořte se i vy do různých barevných motivů. Masureelova řemeslná zručnost a dlouholeté technické znalosti, umožnili přeměnit láskyplně navržené látky na luxusní tapety. Všechny tapety z této kolekci těží z netkaného podkladu.

Kent

Kent

Tato kolekce KENT byla inspirována procházkou po anglické zámecké zahradě. Nabízí velice výrazné grafické vzory květin a výrazné barvy. Finiš je převážně matný.

Khromatic

Khromatic

Kolekce Khormatic sjednocuje většinu jednobarevných strukturovaných tapet v kvalitě Khroma.

Kimono

Kimono

Japonská kultura srší barvami a životem, což se odráží v živé krajině a nápadné architektuře. Po staletí byla příroda základním kamenem japonského dědictví. Rozkvetlé aleje třešní, to je čas radosti, oslav a znovuzrození Matky přírody. Je to krásný, ale přechodný jev. To, co jej činí tak okouzlujícím, je naprostá nepředvídatelnost. Tyto přírodní prvky jsou úzce propojeny s japonskou kulturou a sloužily tak jako zdroj inspirace pro naši kolekci Kimono.

La Vie En Rose

La Vie En Rose

Harmonická, romantická kolekce La Vie en Rose je plná květin a růžových odstínů. Motivy květin jsou rozpité jak akvarel či zobrazené něžnými liniemi. Barvy jsou převážně něžné, najde se ale i pár výraznějších. Odstíny růžové, zlaté, zelené, šedé, ale i černé či modré. Tapety jsou doplněné o lekslé detaily či pearl finiš.

Lotus

Lotus

Lotus je kolekce pro milovníky přírody, pro duchovní mysl hledající zen, pro dobrodruhy, pro ty, kteří si užívají klidné chvilky zastavení a také pro všechny, kteří chtějí návrat z hmoty k podstatě. Lotosový květ je symbolem čistoty a jasnosti a přesně o tom je tato kolekce. Přírodní prvky redukované do jejich nejčistší podoby, v přírodních barvách jako je oceánská modrá, olivově zelená, ořechově hnědá, písčitá béžová, kašmírová modrá a terakotová červená, které přinesou klid do vašeho interiéru. Ztraťte se mezi palmovými listy, obdivujte jednoduchost textur a objevte tajemství přírody.

Ode

Ode

Speciální textilní tapety Ode z kolekce Khroma by Guy Masureel vynikají příjemnou texturou a potlačenými barvami. Naleznete zde převážně jednobarevné tapety či jednoduché vzory. Textilní tapety vyžadují speciální a velmi přesné lepení, nedoporučujeme lepení svépomocí.

Olivia

Olivia

Kolekce plná květin typických pro anglický venkov s barvami a umírněností skandinávského designu. Vzory jsou květinové, vyobrazují jak květy, listy tak i celé stromy. Určitě tady naleznete několik odstínů zelené, béžové ale červené a černé. Kolekce je doplněna o jednobarevné tapety.

Ombra

Ombra

Je velice divoká kolekce inspirovaná divokou přírodou. Naleznete zde tygry schované ve velkých listech, drobné tygříky pokrývající celou stěnu či jednoduché geometrie. Barvy jsou syté, trochu potlačené, velké množství červených, zelených a oranžových odstínů.

Orbital

Orbital

Kolekce Orbital je snahou designérů spojit tři základní elementy - světlo, barvu a texturu. Díky tomu v kolekci nalezneme zajímavé geometrické vzory, výrazné barvy a lesklé prvky.

Othello

Othello

Nechte se okouzlit poezií symetrických vzorů, elegancí jednoduchých pruhů, romantikou barev jako je červená švestka, přepychem zlatých a stříbrných akcentů. Zažijte tu pravou podobu krásy. Tato nadčasová a zároveň současná klasika je inspirovaná půvabem a elegancí dob minulých...

Prisma

Prisma

Geometrická přesnost, precizní tah ostré tužky, matematické rovnice. Taková je Prisma, odvážná kolekce geometrických a abstraktních tvarů. Obsahuje výrazné plné barvy, odstíny zelené, zlaté, fialové, modré, šedé, červené a hnědé.

Spirit of nature

Spirit of nature

Kolekce Spirit of Nature reprezentuje opětovné spojení s přírodou. Barvy a vzory tapet odráží návrat člověka k přírodě. Lidé využívají přírodniny již po tisíce let. Nechali jsme se těmito přírodními surovinami inspirovat, abychom vytvořili předlohy pro tapety „Spirit of Nature“. Namísto využití tužky a štětce, jsme vzory vyráběli ze sisalového lana, konstruovali tvary z mramoru a vyšívali vzory pomocí přírodních přízí. To vedlo k řadě jedinečným vzorů s přirozeným vzhledem a dojmem. Lana vyrobená z přírodních přízí a obnažené žíly minerálních hornin jsou opakujícími se tématy kolekce Spirit of Nature.

Summer

Summer

Bez ohledu na to, jaké roční období právě je, vám naše kolekce přinese kýžené teplo, oblíbeného období „léta“. Příroda v plném květu; dlouhé, teplé dny; koktejly a grilování. Naprostá svoboda od závazků a pocit, že je vše možné. Abychom navodili hřejivý, klidný pocit letního dne, obrátili jsme se pro inspiraci k indické kultuře. Indie podnítí představivost bohatými textilními vzory, miniaturním krajinným uměním se spletitými každodenními scénami, krásnou přírodou a architektonickými divy. Od květinových a přírodních vzorů až po geometrii, umění Indie okouzlilo svět. Které nyní inspirovalo i naše krásné nové vzory!

Tribute

Tribute

Tribute vzdává hold různým domorodým kulturám celého světa, komunit zahaleným tajemstvím, žijící netradičním životem. Tato kolekce obsahuje syté barvy a odvážné, výrazné vzory. Obsahuje odstíny šedé, modré, zelené, zlaté, červené, hnědé i žluté. Disponuje lesklými detaily i pearl finišem.

Tula

Tula

Kolekce Tula je inspirovaná barevným uměním domorodců, které vám přinese radost a energii! Typicky tečkovanému uměleckému stylu a tradičnímu designu jsme dali zcela novou, moderní interpretaci. Dodejte svému interiéru atmosféru plnou optimismu s veselými vzory od Tuly!

Washi

Washi

Jedná se o kolekci jednobarevných univerzálních tapet vhodných jak jako tapety doplňkové, tak samostatné.

Wild

Wild

Inspirováno divokou Amazonií, naleznete zde panely s výhledy na divokou krajinu, motivy listů ale i méně popisné vzory připomínající divočinu. Barvy jsou plné, syté, odstíny zelené, šedé, oranžové, zlaté, modré doplněné červenou a fialovou. Obsahuje převážně matný finiš.

Zen

Zen

Zastavujeme se pro nádech, tiše vstřebáváme své okolí, uvědomujeme si vlastní bytí a přijímáme tady a teď v celé jeho kráse. Díváme se na své životy s vděčností, cítíme se v jednotě s vesmírem a prostupuje pocit míru a harmonie. Na okamžik vše do sebe dokonale zapadne. Jsme ‚,zen“.