INKU o firmě

O firmě

INKU o firmě

1992 - Firma INKU International, s.r.o. byla založena v Brně v roce 1992 jako obchodní zastoupení rakouských značek INKU a BÖHM pro český a slovenský trh. Již od počátku nabízela firma INKU ty nejmodernější materiály a designy v oblasti bytového a objektového vybavování interiérů. Zkušenosti a vyhledávání nových, moderních a trendových dekoračních látek a záclon postavili firmu na nejvyšší příčku mezi dodavateli kvalitních materiálů. Nadstandardní a výjimečné provedení a design podlahových krytin bylo vždy doménou značky INKU.

1994 – V Praze v centru města byla otevřena značková prodejna INKU. Širový výběr záclon, závěsů, podlahových krytin pro bydlení i objekty byly blíže dostupné nejen v Praze, ale v celých Čechách.

1995 - Pro velký zájem zákazníků se firma začala zabývat i velkoobchodním prodejem, prostřednictvím stovek obchodních partnerů jak v české, tak i slovenské republice jsme vždy nablízku i těm nejnáročnějším zákazníkům.

2005 – Prodejna v Praze přestěhována z centra do Karlína.

2006 – uzavření prodejen v Praze i v Brně, firma se soustředila na velkoobchodní prodej.

2007 – převzetí firmy českým majitelem panem Alešem Vránou, firma se soustředila jen na velkoobchodní prodej sortimentu koberců, vinylových podlah, záclon, závěsů a tapet. Obsluha více než 500 zákazníků v České republice a na Slovensku, od velkých prodejen až po samostatné interiérové designery a architekty.

2009 – znovu otevření prodejny v Brně na Lidické ulici. Na základě poptávky zákazníků jsme opět otevřeli showroom pro koncové klienty, se stejným sortimentem, na který byli zákazníci INKU zvyklí.

2010 – přestěhování prodejny v Brně na Štefánikovu ulici. Nový, větší showroom pro naše zákazníky. Velmi široký sortiment záclon, závěsů, tapet a podlahových krytin. Kompletní vybavení interiéru naším sortimentem včetně šití a věšení závěsů a záclon, lepení koberců, pokládky podlah, tapetování.

2018 – přestěhování prodejny v Brně na Vídeňskou ulici. Nové, ještě větší luxusní prostory o rozloze více než 250 m2, prostorná prezentace aktuálního sortimentu, rozšířená nabídka světových výrobců tapet, záclon, závěsů a podlahových krytin. Služby rozšířeny o práce interiérového designéra, odborná pokládka podlah, lepení koberců, šití a dekorace záclon a závěsů.